Šifra vykreslující písmena v sedmisegmentu je zkonstruovaná tak, že sedmý segment se nedá vykreslit?
Héro, královskou procházkou v tabulce, která obsahuje česká slova a dokonce delší českou mezitajenku, toho lze najít opravdu hodně. Sněhurka je sice vidět výrazně, ale zároveň mi přijde zřejmé, že takové dosazení je problematické a vyžaduje vysvětlení minimálně dvou navazujících problémů.
Při testu jsem na to taky narazil a protože jsem nebyl v dané chvíli schopný na tyto otázku odpovědět, usoudil jsem, že mi něco uniká. (Taky jsem se podobně, a se stejnými problémy, zdržel na "s"+"m"+olíček u dvou posledních koláčů a na "princ"+ipál u posledního, když už jsem byl u pohádek.)
Ale když jsem pak našel "druh svahu" v kombinaci s červeno–modro–černým koláčem, tak u mě teda nad Sněhurkou na celé čáře vyhrál a zároveň vyřešil oba problémy výše.
My dokázali přečíst PA a pak jsme nepoznali, co se děje dál. Ale asi jsme to neměli správně vyplněné, protože jsme neuměli poznat čestné chování (ehm).
Mám pocit, že jsme na téhle hře strašně moc míjeli mezitajenky. Tady jsem za to ale ráda. Úplně se bojím, co bysme z ní vyčarovali...
Jeden z nejsmutnějších momentů hry byl, když jsme to z z časových důvodů deadli a pak si všimli, že tam tu tajenku máme napsanou, akorát je to zdola.
Dlouho jsme se nedokázali přenést přes to, že šifrá je plná dvojhlásek ou: každá promluva obsahuje ou: pavouk, houba, papoušek, soused, lžou, dlouhé. Hledali jsme v samohláskách, až si někdo všiml, že každý z pavouků má nohy jinak. Mohla tam být místo papouška třeba slepice?
Rád bych napsal něco podobného, ale nemůžu. Václav nám (jako vždycky) všechnu sežral a ostatním nic nenechal...
Miluju tyhle typy šifer, u kterých člověk dělá smysluplné kroky a na konci se stane velké wooow. :)
Velký dík orgům za hru, nejvíc mě bavila první část ve Stromovce a okolí. Palec nahoru za schéma této části, které nám usnadnilo plánování. Postupem času jsme se začali potýkat s drobnými nejasnostmi či nepochopením systému - kde čekat orga a kde hledat nálepku na lampě, jak přesně interpretovat časy "pobytu" členů RŠ na vyznačených stanovištích, jestli má cenu luštit šifru vedoucí na stanoviště, na němž se blíží konec pobytu postavy, jestli za vyluštění "zbytečné" šifry dostaneme nějaké přeskoky, jestli nám nastřádané přeskoky platí do další části hry. Mezi osmou a jedenáctou večer pro mě nastalo ve hře hluché místo, kdy jsem si musel udělat výlet na Výstaviště a tam počkat, až začne platit nějaký kód, který mě pošle k dalšímu kódu, který mě pošle zpátky na Letnou, kde už jsme věděli, že budeme jíst polívku... Podobné nezáživné cesty jednotlivců pak generovalo zjevování Široka. Nebylo mi jasné, jestli pravidlo o vstupu do Stínadel s taškou mělo důvody soutěžní (omezení paralelizace) nebo atmosférické (skrývání se před Vonty). Protože jsme žádné Vonty nepotkali, tak asi to první, ale zpětně mi přijde škoda, že to nebyla ta atmosférická varianta. Podobně s potkáváním Široka a členů RŠ. Šifry byly pěkné, že jsme některé nevyluštili a ke spoustě se nedostali, za to může naše ospalost a nedovtipnost. Ještě jednou díky!
Já jsem měl původně v úmyslu sebrat kdyžtak přiměřeně čerstvý spadlý list, želbohu v Dejvicích zrovna někdo zametl chodník a na místě nebyl čas ptát se, kdo je kdo, takže byl čerstvý.
U téhle šifry jsem úplně náhodou vyhaluzil správné řešení. Čáry jsem považoval za ukazatele k místům nalezení téhle a další šifry. Na konci čáry nahoře tedy byl východní okraj ulice Na Marně. Hned vedle východním směrem je ambasáda Sýrie a o kousek dál křižovatka na vých. konci Heineho před ruskou ambasádou, z níž vycházejí tři ulice přesně v těch směrech jako na šifře. jihojihovýchodně o ní je ambasáda SAE. A poslední bod vpravo dole je čínská ambasáda. Spodní konec čáry pak ukazuje k náměstí Svobody, kde jsou dvě základní školy, takže úplně jasně ZŠ a MŠ Emy Destinové.
Jen mi nebylo jasné, k čemu jsou ty obdélníčky dole :-D
Tady jsme tomu věřili, protože oslí, lamí, kosí by se v pohodě vešly o řádek výš
Teď zpětně přemýšlím, jestli jsem někdy v reálném životě slyšel použít tvar "v Hlubočepech".
Nás to taky navedlo na krejčovou. Na řešení už bohužel ne. Ani když jsme se posledních 15 minut při čekání na dead bavili pokřikováním českých předkladů s anglickou výslovností.
Tady by asi hodně pomohlo, kdybychom neparalelizovali, tj, kdyby část týmu nevyluštila předchozí šifru z fotek zatímco jsme se kutálel dolů z Petřína s papírovou verzí na dně batohu. Pak bych třeba nebyl vyslán vyzvednout a řešit tuhle bez jakékoliv znalosti té předchozí. A při pozdější deparalelizaci si to zase zbylá část týmu nebyla schopna spojit, protože na té mé původní fotce specifické ohraničení čteverečků moc rozeznatelné nebylo... Jedinou útěchou budiž, že když jsme se po všech těch peripetiích a subjektivních hodinách marného luštění rozhodli vzít dead, zjistili jsme, že na něj ještě 30 minut nemáme nárok.
Podle mě stín na dlažbě, ale pak tam byla drobná chybka v E vs Ě.
A ještě mě mátl počet hvězdiček, měl jsem tendenci do tajenky brát pouze STÍNA(D) (nevím, jestli jich bylo 5 nebo 6).
Heh, je to tak! A vůbec mi to jako orgovi neva. Lze "většinou jednoznačně"(TM) domyslet, aby dala vadní písmenka v sedmisegmentovém zápisu.